Úvodní strana | Jak nakupovat | Nejčastější dotazy | O nás | Spolupráce | Obchodní podmínky | Kontakt

Přihlášení | prázdný košík

Archiv novinek

Archiv novinek

Zlato překonalo 1620 USD za unci.

Cena zlata na počátku nového týdne opět roste a překonala nový rekord nad 1620 USD za unci. Investoři kupují zlato, protože američtí zákonodárci se stále ještě nedohodli na navýšení stropu pro zadlužení USA. Zemi hrozí platební neschopnost. Čti ZDE.

čti dále...

25. 7. 2011

Zlato není mrtvé, slouží jako zástava

Banka JP Morgan Chase začala akceptovat zlato jako záruku při obchodech s cennými papíry. Čtěte zde.

9. 2. 2011

Ceny komodit v loňském roce rostly. A jejich růst bude dál pokračovat.

"Stále se nacházíme v několikaletém růstovém cyklu, který ještě pravděpodobně neskončil," říká analytik společnosti Colosseum Petr Čermák. Čti ZDE .

čti dále...

3. 1. 2011

Šéf světové banky uvažuje o zlatém standardu.

Zvažme, zda by se zlato opět nemělo stát základem, který určuje hodnotu jednotlivých měn. Právě tuto myšlenku zdůraznil šéf Světové banky Robert Zoellick v článku, jejž na začátku týdne otiskl prestižní list Financial Times. Čti ZDE.

čti dále...

11. 11. 2010

Češi propadli zlaté horečce. Ale než nakoupí, musí se zapsat do pořadníků

Cena zlata dnes útočí na 1360 dolarů za troyskou unci a podle prognóz i nadále výrazně poroste.. Obchodníci čelí velké poptávce po investičním zlatě. Čti ZDE.

čti dále...

7. 10. 2010

Na trzích se šíří zlatá horečka, investory straší návrat krize

Ačkoliv ekonomiky postupně sílí, investoři se bojí návratu krize a sázejí na zlato. Drží ho nyní nejvíce za devět desetiletí. Obchodníci skoupili dvakrát více zlata, než kolik tvoří švýcarské rezervy. Čti ZDE.

 

1. 9. 2010

Dluhy, které nezaplatí ani všechno zlato světa

Americe by státní dluhy vzniklé v příštích čtyřech letech pomohlo zaplatit jen všechno zlato světa. I proto se investoři dalšího zadlužování států začínají bát. Utíkají proto ke zlatu a ženou jeho cenu vzhůru. Víc čti ZDE .

27. 7. 2010

Pozornost lidí se začíná přesouvat ke zlatu, jeho cena stoupá.

Probíhající otřesy na finančních trzích způsobené problémy se splácením dluhů Řecka a dalších slabších států eurozóny, nadále zvyšují popularitu zlata. Čti ZDE.

3. 5. 2010

ČNB na růstu cen zlata vydělala téměř 1,5 miliardy Kč

Praha - Česká národní banka loni vydělala na růstu ceny zlata. Celková hodnota zlata, kterou ČNB eviduje v rezervách, k 31. prosinci 2009 činila 8,35 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 6,93 miliardy korun. Celý článek ZDE.

2. 5. 2010

Čína a zlato v budoucnosti.

Světová rada (World Gold Council) předpovídá, že spotřeba zlata v Číně v důsledku rostoucí poptávky se může v  příštích deseti letech zdvojnásobit. 

 

čti dále...

8. 4. 2010

10 největších držitelů zlatých rezerv.

Podívejte se na 10 největších držitelů zlatých rezerv ZDE.

9. 3. 2010

Zlatý trůn

Absolutně vítězná jízda. Když se člověk podívá na vývoj, kterým za posledních deset let prošlo zlato, vybaví se mu všechny stereotypy, které o tomto přitažlivém kovu platí od pradávna.

čti dále...

4. 3. 2010

Další z důvodů proč investovat do zlata.

Řecký premiér George Papandreou se 9. března setká s americkým prezidentem Barackem Obamou. V pátek to oznámil mluvčí Bílého domu Robert Gibs.  Čti ZDE.

1. 3. 2010

Miliardář Soros rozjel investice do zlata

Když chce hráč pokeru zmást protihráče, nasadí si tmavé brýle a nikdo nevidí, jak mu sedly karty. Světoví investoři to mají jednodušší – stačí ve správnou chvíli otevřít pusu a trhy se začnou hýbat a soupeři drbat na hlavě. Právě takovouto taktiku zvolil miliardář George Soros ve hře o zlato.  Čti ZDE.

25. 2. 2010

Cena zlata - nový rekord v EUR

Londýn - Cena zlata v eurech se dnes vyšplhala až na rekordních 816,35 eura za troyskou unci (31,1 gramu). K růstu přispěly obavy o výhled ekonomik eurozóny, které přiměly investory obrátit se k bezpečnějším investicím do zlata. alší informace naleznete ZDE.

16. 2. 2010

Ceny zlata a stříbra ? předpoklad

Rok 2009 byl příznivě nakloněn pro ceny komodit obecně. Fundamentální podmínky nezměněny - tj. stále velmi silná investiční poptávka, která poprvé po 30 letech překonala poptávku ve šperkařství (tradiční zdroj poptávky).

čti dále...

28. 1. 2010

Cena zlata roste nepřetržitě už deset let.

New York/Praha - Podle větší části analytiků se cena zlata na světových trzích zvyšuje nepřetržitě už skoro deset let a výjimečný zřejmě nebude ani letošní rok.Čti ZDE.

25. 1. 2010

Zlato nebo diamanty ?

Pro ty kteří řeší otázku do čeho investovat (zlato nebo diamanty), přinášíme zajímavý článek ve kterém naleznete zajímavé informace. Čti ZDE.

17. 12. 2009

Technická analýza

Podívejte se na technickou analýzu související s cenou zlata. KlikniZDE.

3. 12. 2009

USA ?sledování výše dluhu online

Interaktivní mapa zde. Sledování s časovým odstupem jasně ukazuje, proč je cena zlata tak „vysoko“ J

 

3. 12. 2009

James Turk ?cena zlata dosáhne 8000 USD

S nejnovější projekcí přišel odborník na zlato JamesTurk. Podle jeho názoru během 6 let dosáhne cena zlata úrovně až 8000 Usdza unci. Klikni zde .

 

čti dále...

3. 12. 2009

Rusko: centrální banka nakoupila 0,5 mil. Oz zlata

Zásoby zlata Ruské centrální banky vzrostli v říjnu o 0,5, mil. Oz (16,5 tun), t.j. o 2,6% na 19,5 mil. Oz (606,5 tun).

24. 11. 2009

Indie si nakoupila 200 tun zlata za 7 miliard dolarů

Mezinárodní měnový fond prodal indické centrální bance 200 tun zlata za 6,8 miliardy dolarů (přes 120 miliard Kč) v rámci plánu na zvýšení úvěrových zdrojů. Informovala o tom agentura Reuters s tím, že prodej by měl odstranit část nejistoty z trhu se zlatem.

čti dále...

3. 11. 2009

Krátké informace

  • World Gold Council: Festival v Dusali se setkal s vysokou poptávkou po zlatě, která dosáhla v tomto týdnu 56 tun, meziročně byla silnější o 39 %.
  • Další významný hedgeový fond s aktiv přes 5 mld. USD alokuje své prostředky do zlata. Kromě drahých kovů investuje i do akcií těžařských firem.
  • Současná cena zlata zvyšuje nabídku použitého zlata v zemích jako je Indie a Pákistán.
  • Ruská centrální banka hodlá v nebližších dnech prodat na trhu cca 50 tun zlata. Použité prostředky budou sloužit k uhrazení vysokého deficitu státního rozpočtu.

 

29. 10. 2009

Cena zlata stoupá tak, jak dolar ztrácí vůči euru

(Reuters)
New York / Londýn – Zlato začalo růst ve čtvrtek, tak jak dolar začal ztrácet půdu pod nohama oproti euru.

Investoři se obracejí na zlato a to z důvodu globálního znehodnocování papírových aktiv. Zlato pokračuje v posilování v očekávání oslabování dolaru.

Pradeep Unni, senior analytik Richcomm Global Services, řekl že slabý dolar bude pravděpodobně držet cenu zlata v rozmezí od 1044 USD do 1071 USD za Oz. 

23. 10. 2009

Mumbai (Reuters)

Investoři obchodující se zlatem v Indii (největší světový spotřebitel), pravděpodobně předčí nákup zlatých šperků nákupem investičního zlata. Tímto způsobem se snaží najít způsoby jak ochránit své investice.

čti dále...

20. 10. 2009

načítám...

© 2008 - 2019 EMS Gold Investments, s. r. o.

Investiční zlato. Cena zlata. Nejlevnější zlato. Zlaté cihly. Zlaté mince. Zlaté slitky.